Tim Ferris on tuntud kui üks tänapäeva kõige edukamaid ja mõjukamaid isikliku arengu gurusid ning ingelinvestor. Ta ei teinud klassikalist ettekannet, aga teadmiste jagamine oli vestluse vormis.

Õppimine on ülioluline. Ferris rõhutas, et õppimine on elus püsimise võti. Me peame keskenduma sellele, kuidas end pidevalt paremaks muuta. Tim ise õpib pidevalt, kuidas esitada paremaid küsimusi ja kuidas süveneda erinevatesse valdkondadesse.

Üks tema jagatud meetoditest on DSSS – Deconstructions (lammutamine), Selection (valik), Sequence (järjestamine) ja Stakes (panused). See meetod aitab keskenduda sellele, mis annab 20% tulemustest, mis omakorda moodustab 80% tulemustest. Oluline on selgitada välja, millised kriteeriumid ja takistused on valikul ning kuidas järjestada erinevaid osi, et saavutada soovitud tulemus. Samuti rõhutab ta panuste loomist ehk motiveerivate stiimulite seadmist, mis aitab püsida kursil ja eesmärke saavutada.

Külvake oma uudishimu. Ta julgustas meid toitma oma uudishimu ja jääma pidevalt avatuks uutele ideedele ja võimalustele. Uudishimu on sageli see, mis viib uute teadmiste ja oskuste omandamiseni.

Tootlikkus ja tõhusus Ferris selgitab, et tootlikkus on tulemuslikkuse ja tõhususe kombinatsioon. Me peame tegema õiged asjad õigel viisil. See tähendab selgeid eesmärke ja mõõdetavaid tulemusi.

Üks oluline samm edukuse suunas on DEAL meetod: Definition (eesmärkide selgitamine), Elimination (ebavajaliku kõrvaldamine), Automation (efektiivsuse suurendamine) ja Liberation (vabadus). Enne automatiseerimist tuleb kõrvaldada kõik, mis ei aita eesmärkide saavutamisele kaasa.

Vältige liigset töönarkomaaniat. Liigne töönarkomaania võib viia rutiini ja loomingulisuse kadumiseni. Ta soovitab võtta aeg-ajalt “mini-pensioneid”, kus tuleks välja lülitada sotsiaalmeedia ja kõik viraalne (uudised, jne) ning lihtsalt igavleda. Just sellel hetkel saab sageli kõige paremini loominguline olla, näiteks nii on ta alustanud ise raamatute kirjutamisega. Igavledes hakkab inspiratsioon tööle.

Tim soovitas panna kirja oma hirmud. Hirmud on sageli takistuseks edukusele, ja nende ületamine võib viia suuremate saavutusteni.

Lahendage fookuse ja mitte efektiivsuse jaoks. Edu saavutamiseks tuleb keskenduda õigetele asjadele õigel ajal. Ta ütleb, et “efektiivsus on palju olulisem kui tõhusus”. Oluline on leida viis teha õiged asjad õigel ajal, mitte lisada rohkem pingutust ebatõhusale protsessile. Ferris hoiatab ka selle eest, et tehnoloogiat ei tohiks ülehinnata kui tõhususe vahendit. Alati tuleb esimene samm selgelt määratleda eesmärke enne uute tööriistade kasutuselevõttu.

Tim Ferrise eesmärkide seadmise protsess algab uudishimust. Õppige, kuidas õppida. Küsige õigeid küsimusi õigetelt inimestelt. Avastage levinumad vead, mida inimesed teevad, ja õppige, kuidas neid vältida. Iga hommik alustage päeva mõtisklusega “Milliseid 3 asja ma pean täna tegema, et see oleks hästi veedetud päev?” Samuti eemaldage julgelt päevakorrast kõik, mis ei aita kaasa teie eesmärkidele. Sellise fookuse saavutamise praktiseerimine viib suurema tõhususeni ja edu saavutamiseni.

Keskendu fookusele, mitte efektiivsusele, nii loome kõige elegantsemad protsessid ja mõjukamad tulemused oma elus.