Pärast pandeemiat on töövestluse läbiviimise formaat muutunud, kuna enamus ettevõtteid teeb vestlused pigem video teel. Kontorisse kutsutakse nüüdsel ajal suhteliselt harva, sest veebipõhiselt on palju mugavam mõlemale poolele.

Mida veebiintervjuu läbiviimisel arvesse võtta, et kandidaadil jääks hea mulje ning tööandja saab info, mis tal vaja.

  1. Ettevalmistus: väga tähtis on enne vestlust end kurssi viia kandidaadi CV ja motivatsioonikirjaga. Soovitan koostada enne vestlust küsimuste loetelu, et saada aimu kandidaadi haridusest, töökogemusest ja isikuomadustest. Motivatsioonikirja lugedes analüüsi kas seal on piisavalt infot miks ta soovib konkreetsele positsioonile kandideerida…. või on ta siiras oma soovis?
  2. Veebipõhist tehnoloogiat kasutades anna kandidaadile eelnevalt teada mis programmi kaudu vestlust toimub, et ta saab vajadusel selle programmi endale tõmmata. Kui tegemist on miski vähem levinud äpiga, tasub kutsesse juurde lisada ka väike juhend. Vestluse ajal veendu, et tehnoloogia toimib hästi ja kõik osapooled saavad keskenduda töövestluse sisule kui tehnilistele küsimustele.
  3. Loo mugav keskkond: intervjuu ajal on oluline tagada mugav keskkond nii teie kui ka kandidaadi jaoks. Võimaldage kandidaadile piisavalt aega, et ennast mugavalt sisse seada ja veenduda, et ta tunneks end rahulikult. Kui on näha, et kandidaat on närvis, tasub teha kas või väike nali, mis aitaks tal end lõdvemaks lasta.
  4. Ole tähelepanelik: kuna sa ei ole kandidaadiga ühises ruumi, jälgi tähelepanelikult ta kehakeelt ning kuula hoolikalt tema vastuseid, proovi mõista tema vastuste taga peituvaid tundeid.
  5. Anna tagasisidet: töövestluse lõpus ütle kandidaadile millal temaga taas ühendust võtad, et tagasisidet anda. Kui aeg käes, helista/kirjuta talle, mis sulle tema vastustes meeldis ja millele võiks ta tulevikus rohkem tähelepanu pöörata. Iga tagasiside on kandidaadile tere tulnud, see jätab ka ettevõttest hea mulje, et ikkagi hoolitakse inimestest ja ei jäeta asju õhku.
  6. Pärast kandidaadi välja valmisti ning tagasiside andmist tuleks valituks osutud kandidaadiga tihedalt ühenduses olla, et anda teada talle protsessi etappidest, kaugel asjad on ning eriti, kui mingi asi kuskil toppab (nt pühade ajal lepingute tiim on puhkusel ning ei saa talle lepingut saata). See näitab taas kord hoolivust. Kui oli hea kandidaat, aga hetkel värvata ei saanud, siis küsi kas võid kontakti alles hoida, et hiljem edasi suhelda, kui peaks vabanema mõni muu töökoht, kuhu ta võiks sobida.  et tagada sujuv töölepingu sõlmimine.

Professionaalse intervjuu läbiviimine on esimene kontakt töötajaga, mis on suure mõjuga edasisele koostööle. Kui mulje jääb kehvapoolne, ei pruugi hea kandidaat sinu ettevõtet valida. Kui aga vestluse mulje jäi positiivne, võib kandidaat oma otsuse hoopiski sinu kasuks kallutada, kui peab teiste pakkumistega võrdlema.