Kellegi higi haiseb nii, et endal hakkab kergelt paha?
Suitsetajate lebra käib pinda?
Mustusehais ajab hulluks?

Kuidas selliste probleemidega kontoris toime tulla?

Töökoha keskkond peaks olema selline, kus inimesed tunnevad end mugavalt ning kus on võimalik produktiivselt töötada. Paraku võivad aga mõned ebameeldivad lõhnad, nagu näiteks higilõhn, sigaretisuits või muu mustusehais, rikkuda kogu õhkkonna ning takistada tööd.

Kõige parem on muidugi, kui igaüks hoolitseb enda hügieeni eest ning võtab arvesse ka teiste inimeste tundeid. Siiski võivad mõnedel inimestel olla meditsiinilised probleemid, mis tekitavad halba lõhna või võivad nad olla suitsetajad, kellel on raske suitsulõhnast lahti saada.

Kui teil tekib selline olukord töökohal, siis on oluline seda lahendada võimalikult kiiresti ning viisakalt. Nagu juba mainitud, on kõige parem rääkida probleemist inimesega näost näkku ning olla taktitundeline ning sõbralik.

Lisaks võib aidata ka mõningate lõhnaõlide või õhuvärskendajate kasutamine, kuid siinkohal tuleks jälgida, et need ei tekita uut lõhnade segu, mis võib olla veelgi ebameeldivam. Tööandja peaks pakkuma ka piisavalt ventilatsiooni ning korraldama regulaarselt töökeskkonna koristamist, et vältida mustusehaisu teket.

Lõppude lõpuks töökoha keskkond on ühine panustamine heakorda ning igaüks peaks sellesse sama suure armastusega suhtuma. Seega, kui ebameeldiv lõhn hakkab ninna, ei ole mõtut sega lihtsalt taluda ja ignoreerida, vaid julgelt probleemist rääkida ja lahendust otsida. Nii saab luua meeldiva ja produktiivse töökeskkonna, kus kõigil on hea olla.